اسباب‌کشی و جابجایی اثاث منزل از رویدادهایی در زندگی است که احتمال اینکه در سال یک‌ یا دو بار برای هر خانواده مستجری پیش بیاید زیاد است و این اتفاق می‌تواند بسیار آزار دهنده باشد. ولی اگر بتوانید شروع به برنامه‌ریزی و مدیریت برای آن نمایید، از این فرآیند نه‌ تنها صدمه ندیده بلکه برای منتقل شدن به مکانی جدید احساس لذت خواهید کرد. در اینجا 5 نکته کاربردی برای کمک به شما در اسباب‌کشی بدون مشکل و سریع توضیح داده خواهد شد.


1- سازمان‌دهی زمان :

درست کردن یک لیست شمارش معکوس اولین مرحله است، همه‌ چیز را ریز به ریز بنویسید. مشخص کنید شما نیاز به انجام چه‌ کارهایی هفته‌ به‌ هفته دارید.


2- صورت ذهنی از نقشه باربری و حرکت خود داشته باشید :

چگونه می‌خواهید از مکان A به مکان B جابجا شوید و در چه روزی؟ برای اسباب‌کشی آسان تر، به کمک بعضی از آشنایان و همچنین افراد باتجربه جهت بسته بندی اثاث منزل خود نیاز دارید. اگر شما یک اسباب‌ کشی با مقدار وسیله زیاد و بزرگ و سنگین دارید و یا قصد جابجایی و اسباب‌ کشی در مکانی دور را دارید مناسب تر است که از اتوبار هایی که خدمات حمل بار به شهرستان را ارائه می دهند استفاده نمایید. از شرکت های بابری و خدمات اسباب‌ کشی با تجربه به منظور راحتی خود یاری بگیرید. در نظر گرفتن همه این نکات می‌تواند در سامان دادن یک اثاث‌ کشی راحت و سریع تاثیر زیادی داشته باشد.


3- نسبت به اثاث کشی و حمل و نقل اثاث و حجم وسایل دید کاملی داشته باشید :

این برآورد ممکن است شامل زمان و مکان جابجایی باشد و یا شامل مسائل مالی. بسته‌ بندی اثاثیه از مهم‌ترین مسائلی است که وقتی شما بخواهید اثاث خود را جابه‌جا کنید باید به آن توجه کنید. به چه تعداد جعبه، کارتن یا بسته‌های اسباب‌کشی با چه اندازه و جنسی نیازمند هستید؟ "برقراری ارتباط با شرکت اتوبار معتبر و توضیح تمام ملزومات و خواسته ها قبل از رزرو خدمات اثاث‌ کشی یکی از لازمه ها است. علاوه بر این می‌توانید انواع مشاوره را در این زمینه از شرکت‌های خدمات باربری و اتوبار تهران دریافت کنید. این مشاوره‌ها می‌تواند همراه اطلاع‌ رسانی درباره این شرکت هر مورد اضافه‌ وزن (به‌ عنوان ‌مثال یک پیانو و یا گاز و یخچال ساید بای ساید)، محدودیت‌های دسترسی (آسانسور غیر باربری، راه پله های کم عرض، در ورودی باریک) را شامل می شود و اینکه آیا شما احتیاج به کمک با جداسازی قطعات یا سر هم کردن مبلمان دارید یا نه باشد. 


4- انتخاب ماشین اسباب کشی مناسب :

اگر شما در حال نقل مکان یا اثاث ‌کشی در یک‌ فاصله کم هستید، احتمال دارد ساده تر قادر به رزرو و انتخاب وسیله جابجایی مناسب باشید. هرچند باید اطمینان حاصل کنید که به ‌اندازه کافی کامیون یا وسیله اسباب کشی برای حجم اثاث خود در نظر گرفته‌اید. انتخاب وسیله باربری ایده آل برای حجم زیاد از اثاث یا وسایل حساس و در معرض خطر با در نظر گرفتن جابجایی‌های مسافت‌های زیاد کار بسیار سخت خواهد بود که نیاز به دقت و تجربه بالا دارد. در این مواقع کمک گرفتن از افراد وارد و متخصص درباره این موضوع  یکی از اساسی ترین نیاز ها می باشد. 


5- انتخاب بسته‌بندی‌های ایده آل برای اثاث‌کشی ازقبیل سایز و جنس : 

انتخاب جنس و تعداد و اندازه بسته و کارتن‌ها برای اثاث‌کشی مانند انتخاب نوع وسیله حمل و نقل نقش بسیار مهمی دارد. نوع و تعداد کارتن ها می بایست بر اساس سایز وسایل در جابه‌جایی، جنس، آسیب‌پذیری، مسافت و نوع مسیر جابه‌جایی و مواردی ازاین قبیل انتخاب شود. علاوه بر این روش بسته‌ بندی کردن اثاث در اسباب کشی و همچنین باز کردن دوباره آنها نقشی مهم ایفا می‌کند. فراموش نکنید که باید از برچسب‌های اطمینان و اتیکت‌های گوناگون برای بسته‌بندی کردن اسباب ها استفاده گردد. 


6- سازمان‌دهی و چیدمان اثاث بسته‌ بندی‌ شده در وسیله نقلیه برای جابجایی :

از دیگر نکات مهم در حمل و نقل، چیدمان درست و تخصصی اسباب ها و کارتن های مختلف برحسب اندازه، نوع و مسافت حمل و نقل درون وسیله نقلیه می‌باشد. برای ‌مثال وسایل چوبی مثل مبلمان بهتر است در کنار وسایل نوک‌ تیز قرار داده نشوند تا خراب نشوند یا در میان وسایل از ضربه گیرهای مخصوص اثاث کشی استفاده  کرد. 

بطور کلی با رعایت موارد فوق می توانید تا حد زیادی از آسیب به لوازم منزل یا اداره و شرکت خود هنگام جابجایی بکاهید. با استفاده از خدمات مشاوره ای و همچنین خدمات بسته بندی، حمل و حتی چیدن اثاث منزل شرکت های باربری معتبری مانند تیک بار با خیالی آسوده و با کمترین خستگی و اضطراب فرآیند تعویض منزل یا محل کار خود را به سرانجام رسانده و از نقل مکان به محل جدید بشترین لذت را خواهید برد. 


لینک های مرتبط:

باربری جنت آباد

باربری تهرانپارس

شیوه درست حمل بار چگونه است؟

ترفندهایی برای چیدن اثاثیه بعد از اسباب کشی

نکات مهم قبل از اسباب کشی